10
OPINIA Hyosung XRX 125

NOWOŚĆ SENA 5R ELITE

NOWOŚĆ SIDI Crossfire 3
1
OPINIA Shima Giro
moto-opinie.info


Opinie Aktualności Miejsca i trasy



Sety Danmoto


9.00 / 10

(Na podstawie 1 opinii)

+NAPISZ SWOJĄ OPINIE

  • Pobierz najlepszą aplikacje motocyklową na Androida lub iOS. Znajdź ludzi do wspólnej jazdy, sprawdź najbliższe zlot, dziel się swoimi motocyklowymi fotami z trasy! 🙃

    Get it on Google Play
    Moto-Opinie w App Store



Forum Sety Danmoto


    Aktualnie nie ma żadnych pytań i dyskusji odnośnie produktu.
    Kliknij w przycisk poniżej, aby dodać własne pytanie.

    +ZADAJ WŁASNE PYTANIE

Opinie motocyklistów
Pozytywne: 100%
Neutralne: 0%
Negatywne: 0%





Głosy: 14   Przydatna opiniaPrzydatna Nieprzydatna opiniaNieprzydatna
9
Honda CBR 600 F4i
03.10.2019 21:36:27

Sety tej firmy są mniej więcej 2x droższe od no-name'ów z Aliexpress, ale nadal około 2x tańsze od produktów znanych marek.
Do zakupu przekonały mnie głównie trzy aspekty: po pierwsze marka, do której być może mógłbym się odwołać w razie problemów, w przeciwieństwie do produktów z Ali, po drugie regulacja - po 3 pozycje, zarówno w poziomie, jak i w pionie, czyli razem 9 możliwości ustawienia, a po trzecie sety posiadają mocowanie na fabryczny czujnik hamulca.

Według informacji, udostępnionych przez firmę, pochodzi ona z USA, jednak przesyłki przychodzą bezpośrednio z Chin. W zestawie znajduje się instrukcja montażu i zapewnienie gwarancji na wady materiału/obróbki przez okres 1 roku od zakupu.

W najniższej i najbardziej wysuniętej do przodu pozycji, podnóżki są wyżej i chyba nieco bardziej do tyłu, niż w oryginale.
Pegi są sztywne, przykręcane przy pomocy śruby (a nie posiadające wystający gwint i wkręcane), co powinno ułatwić wymianę ich na składane.
Nie przypominam sobie, żebym to sprawdzał, ale karbonowe osłonki są montowane w ten sam sposób, jak fabryczne, więc nie powinno być kłopotu z ewentualną podmianą.
W niektórych położeniach mogą wystąpić problemy z prętem popychającym od dźwigni zmiany biegów. Jak widać na zdjęciu, w dolnym-środkowym udało mi się osiągnąć satysfakcjonującą pozycję po obróceniu mocowania na wałku skrzyni o jeden ząbek od idealnego, prostego kąta. W przedniej pozycji ta sztuka mi się nie udała i chyba należałoby wymienić pręt na krótszy. Nie sprawdzałem wszystkich konfiguracji, ale potencjalny kłopot mógłby wystąpić też w tylnej-górnej, ale byłby o wiele prostszy do rozwiązania, bo wystarczyłoby zrobić przedłużkę pręta.

W kwestii jakości, wszystkie elementy przyszły proste i sprawne. Nie pamiętam teraz dokładnie, ale brakowało mi chyba jednej śrubki, mocującej karbon. Dostałem za to inną, która nigdzie mi nie pasowała. Drobny detal, ledwo wart wspominania. Nieco więcej zabawy było przy mocowaniu czujnika hamulca. Dobrze owinąć go czymś, lub dokręcić tulejkę poszerzającą, żeby siedział ciasno w mocowaniu. Nie udało mi się też dojść do tego, jak producent wymyślił sobie kwestię zaczepienia sprężynki aktywującej czujnik. Jest co prawda otwór, ale nie współgra z kształtem tejże (trzeba by ją wygiąć). Ja wstawiłem tam dodatkowe oczko z trytytki, natomiast widziałem filmik, gdzie ktoś nagwintował ten otworek i wkręcił pręcik do zahaczenia sprężyny.
Dodatkowo nadmienię, że naprawdę warto mocować śruby na klej, jak zaleca instrukcja. Nie należy też przesadzać z przykręcaniem podnóżków, bo może to przyblokować dźwignię hamulca, jako że jej oś znajduje się właśnie na śrubie prawego, a pegi i tak nie mają tendencji do obracania się.
Szukając informacji na temat tych setów, natknąłem się na problem polegający na tym, że stelaż pompy hamulca miał luzy. U mnie nie zauważyłem takiego problemu, może on zależeć od modelu motocykla.
Przy wywrotce, odrobinę zgięła mi się dźwignia hamulca (może z 1cm odchyłu, zmierzony na jej końcu), ale nie pękła i udało się też ją naprostować.

Na zdjęciach widoczne są dokupione osobno, składane pegi. Dorzucam też fotkę oryginalnego. Szczerze mówiąc, to zaokrąglenie na końcu średnio przekonuje mnie w kwestii stabilności stopy w złożeniu.

Podsumowując, mogę polecić te sety, bo choć wymagają trochę cierpliwości i inwencji przy montażu, to jednak ich cena i możliwości regulacji zachęcają, a w użytkowaniu nie zauważyłem żadnych niepokojących aspektów (poza śrubkami, które mi się zluzowały, bo olałem punkt "posmaruj klejem").

kaamos
Poważnie, jeszcze raz podkreślam: KLEJ DO GWINTÓW! Nieposmarowana śruba prędzej czy później się zemści. Tym razem zdziwiłem się na torze, jak mi dźwignia zmiany biegów zniknęła spod stopy. Okazało się , że zapomniałem posmarować tej śrubki na końcu pręta regulacyjnego przy dźwigni zmiany biegów, od strony wałka. Nie odkręcają się tylko główne śruby, mocujące całość do płytki regulacyjnej, a nawet jakby to się stało, to zauważyłbym momentalnie.

kaamos
Ok, rzeczywiście, po roku pojawił mi się jakiś ruch na tym wsporniku pompy hamulca. Może to jest wina tego, że zgubiłem oryginalną śrubkę, ale wątpię. Raczej krawędzie otworów wyrobiły się od śrub i powstał luz. Spróbowałem zniwelować aluminiową taśmą na śrubie, ale szału nie ma. Jeśli tylny hamulec jest dla ciebie ważny (np. jeździsz w gymkhanie), to warto przemyśleć zakup, bo bez naprawienia tego mankamentu dozowalność kuleje. Mi osobiście nie przeszkadza to, bo przy sportowym zastosowaniu maszyny i tak nie ma czasu na zabawy tylnym heblem, a jako pomocniczy na drodze jest akceptowalnie. W kwestii regulacji dźwigni biegów, nie ma najmniejszego problemu w dolnej, przedniej pozycji. Górnej, tylnaj nadal nie sprawdziłem i nie sprawdzę, bo wymieniona wcześniej jest dla mnie idealna.


Dołączone zdjęcia
Sety Danmoto
Sety Danmoto
Sety Danmoto




Dodaj własną opinie

Twoje imię/nick

Tytuł opinii

Ocena Ogólna

Twoja opinia

Przepisz kod
kod  

ZAŁĄCZ ZDJĘCIA