10
OPINIA Hyosung XRX 125

NOWOŚĆ SENA 5R ELITE

NOWOŚĆ SIDI Crossfire 3
1
OPINIA Shima Giro
moto-opinie.info


Opinie Aktualności Miejsca i trasy



Honda SH Mode 125 2021-


(0) 0.00 / 10

(Na podstawie 0 opinii)

+NAPISZ SWOJĄ OPINIE

  • Pobierz najlepszą aplikacje motocyklową na Androida lub iOS. Znajdź ludzi do wspólnej jazdy, sprawdź najbliższe zlot, dziel się swoimi motocyklowymi fotami z trasy! 🙃

    Get it on Google Play
    Moto-Opinie w App Store



Popularny skuter Honda SH otrzymał w odświeżoną stylistykę, reflektor LED, ulepszoną ramę Smart Architecture Frame (eSAF) nowej generacji oraz udoskonalony, czterozaworowy, chłodzony cieczą silnik SOHC Smart Power Plus (eSP+). Na nowe felgi założono opony pozwalające na obniżenie zużycia paliwa. Skuter zyskał dodatkowy schowek z gniazdem USB typu A w desce rozdzielczej, większy schowek pod siedzeniem oraz system bezkluczykowy Smart Key.

Wygląd i funkcjonalność


Zewnętrzne zmiany podkreślają styl SH Mode 125, czego przykładem jest atrakcyjny reflektor LED zdobiący charakterystyczną przednią część skutera. Pod zgrabnym nadwoziem znajduje się nowa, lżejsza stalowa rama „enhanced Smart Architecture Frame” (eSAF) oraz mocniejszy i zużywający mniej paliwa, czterozaworowy, chłodzony cieczą silnik SOHC „enhanced Smart Power Plus” (eSP+). Na nowe felgi, wykonane ze stopu aluminium, założono opony pozwalające na obniżenie zużycia paliwa.


Dodatkowe atuty modelu to większa pojemność schowka pod siedzeniem oraz podręczny schowek z gniazdem ładowania USB typu A na lewej wewnętrznej owiewce. Kolejnym istotnym na co dzień udogodnieniem jest obsługa zapłonu i zamka schowka pod siedzeniem za pomocą systemu bezkluczykowego Smart Key, pozostającego w kieszeni kierowcy.

Po lewej stronie znajduje się również niewielki schowek, w którym umieszczono gniazdo USB typu A do ładowania smartfonu. Pojemność schowka pod siedzeniem powiększono o 0,5 l, do 18,5 l, a wewnątrz umieszczono zaczepy zapewniające bezpieczne przewożenie delikatnych przedmiotów.



Kolejnym dodatkiem do wyposażenia SH Mode 125 jest system bezkluczykowy Smart Key. Pozostający w kieszeni kierowcy kluczyk, kontroluje zarówno blokadę zapłonu, jak i zamek schowka pod siedzeniem, zapewniając prawdziwą wygodę codziennej eksploatacji.



Zespół wskaźników rozplanowano tak, by wszystkie najważniejsze informacje były łatwe do natychmiastowego odczytania. Dużemu centralnemu prędkościomierzowi, zaprojektowanemu w tradycyjnej formie zegara, towarzyszą po bokach kontrolki systemu Idling Stop i kierunkowskazów. Na środku znajduje się wskaźnik poziomu paliwa, a licznik kilometrów, licznik przebiegów dziennych i zegarek są wyświetlane na centralnym ekranie LCD. Za pomocą przycisków kierowca wybiera informacje, które mają pojawić się na tym ekranie.



Podpórka centralna jest umieszczona w miejscu odpowiednim dla położenia stopy kierowcy podczas zatrzymania i ruszania. Standardowym wyposażeniem jest ponadto podpórka boczna. Nie zapomniano też o wygodzie pasażera. Przeznaczono dla niego wygodną przestrzeń oraz składane podnóżki i uchwyty zintegrowane z dużym bagażnikiem wykonanym z aluminiowego odlewu.

Silnik


Celem prac rozwojowych było wykorzystanie i udoskonalenie formuły poprzedniej konstrukcji tak, by powstał silnik o dobrze zrównoważonej, przyjaznej dla użytkownika charakterystyce mocy i z płaskim przebiegiem krzywej momentu obrotowego już od niskich obrotów, co idealnie sprawdza się w miejskim ruchu, niezależnie od poziomu umiejętności kierowcy. Zbiornik paliwa o pojemności 5,5 litra pozwala na uzyskanie zasięgu 275 km między tankowaniami. Wpływ na tak dobry wynik miały udoskonalenia konstrukcji silnika i zastosowanie nowych opon, które obniżyły zużycie paliwa do poziomu 2,0 l/100km (cykl pomiarowy WMTC).



Silnik korzysta z opracowanych przez Hondę rozwiązań i technologii eSP, służących obniżeniu tarcia, co przy dobrze przemyślanym rozplanowaniu takich elementów, jak pompa oleju (wbudowana w skrzynię korbową), pozwoliło na dalsze podnoszenie sprawności skutera. Kompaktowa komora spalania i wtrysk paliwa PGM-FI przyczyniają się do optymalizacji zużycia paliwa i chłodzenia.



Cylinder, o osi przesuniętej względem osi wału korbowego, pozwolił na zmniejszenie tarcia wywołanego kontaktem tłoka z gładzią cylindra, dzięki czemu energia spalania przekazywana jest na wał korbowy z większą sprawnością. Żeliwna, „kolczasta” tuleja cylindrowa (wyposażona od zewnątrz w niewielkie wypustki, pozwala na skuteczniejsze zapobieganie odkształceniom cieplnym wnętrza cylindra. Taka konstrukcja obniża naprężenia w pierścieniach tłokowych, zmniejszając straty tarcia.



Wydajna chłodnica, wbudowana w zewnętrzną prawą stronę skrzyni korbowej, wykorzystuje niewielki, lekki wentylator redukujący tarcie i obniżający opory powietrza. Opory toczenia w zespole przekładni zmniejszono dzięki trzem głównym łożyskom o niskich oporach toczenia, zaprojektowanym tak, by przenosić obciążenia o sile, której łożysko jest rzeczywiście poddawane. Koło napędowe ma konstrukcję płetwową, która obniża opór powietrza, a koło prowadzące wywiera zmniejszony nacisk na pasek napędowy, redukując straty w przekładni.



Elektronicznie sterowany bezszczotkowy rozrusznik, pracujący także jako alternator (ACG) jest montowany wprost na końcu wału korbowego. Bezpośrednio obracając wał korbowy, eliminuje on hałas spowodowany sprzęganiem kół zębatych i pracą zazębień.



System Idling Stop automatycznie zatrzymuje silnik po trzech sekundach pracy na biegu jałowym, gdy skuter jest nieruchomy i załączony jest hamulec, następnie natychmiast uruchamia ponownie silnik, po obróceniu manetki przepustnicy. System jest wyjątkowo przyjazny w użyciu dzięki rozrusznikowi ACG i systemowi cofania wału korbowego, który przywraca go do pierwotnej pozycji przed suwem ssania i dzięki zastosowaniu mechanizmu dekompresji, który zmniejsza siłę potrzebną podczas rozruchu silnika. System Idling Stop monitoruje poziom naładowania akumulatora i w razie potrzeby wyłącza się, by uniknąć nadmiernego rozładowania.

Podwozie


Zaawansowana, ulepszona rama „enhanced Smart Architecture Frame” (eSAF) nowej generacji, zastępuje stalową konstrukcję rurową z poprzedniego modelu. Rama tłoczona z blachy stalowej jest o 8% lżejsza, a dzięki starannie dopracowanemu poziomowi sztywności gwarantuje dobre wyczucie drogi, zwiększoną stabilność, komfort jazdy i trwałość.



Pochylenie główki ramy wynosi 26°30’ przy wyprzedzeniu 69,5 mm i rozstawie osi 1305 mm (poprzednio 27°, 68 mm i 1305mm). Wymiary pojazdu świadczą o zwartości konstrukcji: długość 1950 mm, szerokość 670 mm, wysokość 1100 mm i prześwit 150 mm. W połączeniu z masą własną wynoszącą 118 kg, takie wymiary charakteryzują niezwykle zwinny i przyjazny dla użytkownika skuter miejski.



Widelec teleskopowy ma skok 89 mm, tylne zawieszenie z 5-stopniową regulacją napięcia wstępnego sprężyny osiąga skok 75 mm. Na 16-calową, odlewaną ze stopu aluminium przednią felgę założono oponę 80/90-16, a 14-calowa tylna otrzymała oponę 100/90-14. Obie opony są również nowe i zaprojektowane tak, aby zmniejszyć opory toczenia i obniżyć zużycie paliwa o 4%.



Hydrauliczny hamulec przedni korzysta z tarczy o średnicy 220 mm, z tyłu użyto bębna o średnicy 130 mm. Hamowanie obu kół sprzęgnięto z systemem CBS, zapewniając płynne i równomierne hamowanie w każdych warunkach, włącznie z hamowaniem awaryjnym.



Model SH w wersji 125 na rok 2021 będzie dostępny w następujących kolorach:



Candy Noble Red **NOWOŚĆ**

Pearl Jasmine White

Mat Techno Silver Metallic

Poseidon Black Metallic

Forum Honda SH Mode 125 2021-

Dodaj zdjęcie
Opinie motocyklistów
Pozytywne: 0%
Neutralne: 0%
Negatywne: 0%




Dodaj własną opinie

Twoje imię/nick

Tytuł opinii

Ocena Ogólna

Twoja opinia

Przepisz kod
kod  

ZAŁĄCZ ZDJĘCIA