Gość: Artur
Ekstra kask który jak się pożałujesz wyrwiesz za 1500 zeta. Jedyny minus na początek to hałas wiatru powyżej 70. Zakładam stopery do uszu a i tak słyszę świst, resreta bajka. Mimo temp. 3 nie paruje, wchodzą okulary, szeroki wizjer, stabilny, lekki, przewiewne. Ok
Gość: Adam
Przesiadłem się z topowego modelu HJC RPHA 10+. Aerodynamika Sharka rewelacyjna, przy każdej prędkości nie czuć najmniejszego naporu wiatru na kask bez względu na pozycję. Wentylacja z wymiennym i wyciąganym filtrem powietrza kosmicznie świetna. Dodatkowo nareszcie trafiłem na cichy kask! Przy 140km/h rozmowa przez Interphone nie stanowi najmniejszego problemu (w RPHA było to niemożliwe już powyżej 50km/h). Dodatkowo kask jest cholernie wygodny chociaż mam bardzo ciasny rozmiar, a bardzo gruba szyba o zmiennej grubości zapewnia ogromne pole widzenia. Bez wstydu może być stawiany w jednej linii z Shoei X-Spirit czy Arai RX-7 mimo, że jest od nich znacznie tańszy.
Gość: jar
plusy
- szyba świetna widoczność
- całe wnętrze można wyciągnąć
- kurtyna
minusy
- słaby lakier - łatwo o odpryski
- spoilery przyklejone na dole lubią się odklejać
- wentylacja działa przy większych prędkościach, generalnie wnętrze jest z takiego materiału, że głowa się jakoś dziwnie szybko poci
- gąbki szybko się wypychają
- środek mimo że przyjemny w dotyku raczej nie przetrwa wielu tysiecy km.
Gość: Matej
Siema. Kask kupiłem równo rok temu. W sezonie używałem dwóch kasków, AGV K3 do jazdy na miasto, do sklepu itp. Ten służył do ostrej jazdy na Ninjy 636.
Kask przede wszystkim oferuje niezwykłą stabilność przy naprawdę wysokich prędkościach, nie ma tu mowy o jakimś rwaniu czy myszkowaniu kasku, jest prawie niewrażliwy na boczne podmuchy. Przy konstruktorzy zadbali o to by opór wiatru "trzymał kask " w kierunku jazdy. Ja przy 2,50 na liczniku nie kręcę głową, nie oglądam się za siebie - dla mnie śmieszne są opinie ludzi którzy są dumni że kask daje im taką możliwość:D Wyciszenie wg mnie jak na wyścigowy charakter jest naprawdę wyśmienite, w szczególności gdy rozciągniemy kurtynę wokół szyi.
Co do wentylacji, działa ale dopiero gdy zajmiemy sportową pozycję. Jak jadę wyprostowany to czuję może maks 40% tego wichru jaki mam gdy leżę na baku. W końcu konstruktorzy skupili się bardziej na racingowym przeznaczeniu, na nakeda jest przecież model Speed-R lub Spartan.Deflektor na nos skutecznie zapobiega "chuchaniu" na szybę (przy okazji dodam że producent daje nam 2 różne deflektory w zestawie)
Na początku mojej przygody miałem problem z 1 kaskiem. Okazało się że przedostatniej fazie produkcji ktoś zostawił pod lakierem swoje odciski. Kask oczywiście po 3 miesiącach został wymieniony na 2, ale wg mnie producent powinien bardziej przykładać się do kontroli jakości, jakby nie było swojego flagowego produktu.
Zastrzeżenie mam też do mocować tych spojlerków, nie wiem czy po 3 sezonach same nie odpadną, ale pocieszam się że długość gwarancji to 5 lat więc nie co się stresować. Przez ten okres nie pojawiła się ani jedna rysa czy odprysk.
Ogólnie mówiąc, im się jedzie szybciej tym bardziej jesteśmy przekonani że pieniądze wydane na Race-Ra były dobrą inwestycją. Jestem z niego mega zadowolony Mam rozmiar S, który razem z szybką waży równe 1330 gram z wizjerem !, więc baaaaardzo mało. Na sezon 2017 dokupiłem do niego niebieski wizjer z efektem lustra (z kaskiem w wersji Carbon Skin wygląda niesamowicie)
Sharka udało mi się go wyrwać jeszcze po cenach z 2015 roku, stosunek ceny do jakości/możliwości był wyśmienity. Shark nie fajnie się zachował podnosząc cenę tego modelu o ponad 1/3. Ciekawe jak będzie przedstawiał się cennik na 2017. W chwili obecnej jego najgroźniejszym konkurentem może być Nolan X-LITE X-802R Ultra Carbon. Warto przymierzyć oba kaski i wybrać ten który lepiej "leży" na głowie. Pozdrawiam
Spartan to następca Speed-R'a :) Zawodnicy MotoGP nadal używają RACE-R PRO (patrz Jorge Lorenzo, Zarco, Redding) itd.
Tu się z Tobą nie zgodzę, Spartan nie jest następcą Race-R Pro na 10000% . Race-R Pro dalej jest flagowym produktem Sharka, w który ta firma wyposaża wielu zawodników (Zarco, Ridding ...) Spartan to taki kask bardziej nastawiony użytek drogowy :) Żaden producent do swojego stricte wyścigowego garnka nie wrzuca blendy :)
Mała uwaga - Speed-R to kask na nakeda. Race-r na sporta, a Sparatan to następca Race-r Pro :)
Dołączone zdjęcia